خانواده های استوار

خانواده های استوار

.

ایران آموزش: در این مقاله  به گوشه ی کوچکی از صفات موجود در خانواده های استوار اشاره می کند.

خانواده های استوار همدیگر را دوست دارند و به اعضای خانواده عشق ورزیدن را آموزش می دهند.خانواده های استوار بر این موضوع واقفند که هیچ انسانی کامل نیست و در صورت مشاهده اشتباه از دیگری، صبر و تحمل پیشه کرده، و دانایانِ خانواده، کم فهم ها را می بخشند و اعضای خانواده را به کسب تجربه از اشتباهات شان راهنمایی می کنند.

.

آنها به این مسئله پی برده اند که هر کس قابلیت های خاص خودش را دارد. و نقطه ضعف و نقاط قوتشان با دیگر افراد خانواده متفاوت است. و به  قابلیت های مثبت اشاره کرده و تشویق به تمرکز بر داشته های مثبت همدیگر می کنند.

.

مثبت اندیشی یکی از اصول حاکم بر زندگی خانواده های استوار است. امیدوارانه زندگی می کنند. مایوس و کلافه نیستند. با اندیشه ی زیبای شان آینده ی روشن و شادی برای خود می سازند. نه فقط اندیشه مثبت بلکه اعمالشان نیز مثبت است.

.

شاد و پر انرژی هستند،  خود را با پستی و بلندیهای زندگی، تطابق می دهند، از تغییر در زندگی لذت می برند، هرآنچه را که لازم دارند ابتدا از خداوند متعال طلب می کنند و سپس برای بدست آوردن آنها تلاش می کنند. از زمان حال بیشترین استفاده ها را می کنند. اهدافی برای زندگی شان تعریف کرده اند و بدنبال اهداف خود هستند و همیشه به اهداف تعیین شده وفادارند.

.

021-1

                                                             خانواده های استوار

.

زمان را مدیریت می کنند بطوریکه برای کار، برای بهبود شخصی از نظر سلامت ظاهری و  ارتقای معنوی، برای درکنار هم بودن، اوقات فراغت و ارتباطات اجتماعی، وقت کافی دارند.

.

به خداوند اعتقاد دارند، و اصول معنوی و تعریف شده ی خاص خود را دارا می باشند و این اعتقادات به آنها در مبارزه با مشکلات دنیوی، قدرت می بخشد. افکارشان را از هرگونه اندیشه منفی پاک می کنند. بر این باورند که پالایش لحظه به لحظه ی افکار، نقش بسزایی در شکل گیری آینده شان دارد، و بدین گونه آینده سازی می کنند.

.

به قدرت جمعی اعتقاد دارند، بهمین دلیل همدیگر را تنها نمی گدارند، در مشکلات زندگی با هم سهیم اند و هر یک برای حل بخشی از مشکلات تلاش کرده و مشکلاتشان را حل می کنند.

نویسنده: رئوف محمودزاده

 

 

 

 

 

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *